יש פעם ראשונה לכל דבר, כולל נפילה מקצה החלל מהר יותר ממהירות הקול ויצאו ללא פגע.

המתחים גוברים כשהעולם כולו צופה בפליקס באומגרטנר האמיץ, נועז מסלצבורג, אוסטריה. הוא לבוש בחפת אסטרונאוט והוא ממריא בגובה של יותר משלוש פעמים מגובה של מטוס מסחרי לקראת קפיצה אפית. המשימה בחסות רד בול היא כל מה שמשימה של רד בול צריכה להיות; משימה באוקטן גבוה ובעוצמה גבוהה שמרגשת את המוח, גורם ללב שלך לזרום והדם זורם בורידים שלך.

כאילו מאבק קלסטרופוביה לא היה מספיק אתגר עבור הנועז הצעיר הזה, הוא נדחס לתוך חליפת חלל הדוקה ותקוע בחלל זעיר על גבי בלון סטרטוספרי 39 ק"מ מעל הקרקע. פליקס באומגרטנר מתכונן לצאת מחללית קטנה בשולי הכוכב שלנו, חללית עם הלוגו של שעון זניט מודפס על פתח המילוט של החללית. מיליוני אנשים ברחבי העולם קילפו את עיניהם על מה עומד לקרות בדיוק במקום שבו קצה כדור הארץ שלנו וקצה החלל לנשק אחד את השני.

האיש האמיץ הזה עומד לקפוץ מבלון סטראטוספרי ממרחק של 34 ק"מ מעל פני כדור הארץ בציפייה להיות האדם הראשון אי פעם לשבור את מהירות הקול במהלך נפילה חופשית של 126,720 רגל.

לא הייתה דרך לדעת איך זה יסתיים. זה רגעים כאלה, שבהם בני האדם לוקחים קפיצה של אמונה והולכים בעיוורון למקום שאף אדם לא הלך אליו בעבר. הם הולכים למקום שבו המדע והפחד מתנגשים במאמץ לעשות קפיצה קוונטית בהבנת המגבלות שלנו כנושים בני תמותה.

פליקס החל להפעיל את החליפה ואת מצלמות חבילת החזה כדי לתעד את האירוע האפי הזה. לאחר מכן הוא הונחה לנתק את צינור החמצן מהחליפה שלו כדי להתנתק מכלי השיט. הוא פותח את דלת הבלון הסטראטוספרי ומביט החוצה למראה שלעולם לא ישכח. לאחר מכן הוא הונחה להסיר את חגורת הבטיחות שלו ו לצאת אל השלב החלקי של המלאכה.

במצב של יראת כבוד הוא אומר: "הלוואי שאתה יכול לראות את מה שאני יכול לראות". לפעמים צריך להיות די גבוה כדי להבין כמה אתה קטן". אחרי הצדעה הרואית הוא אומר: "אני הולך הביתה עכשיו!" ועם המילים האמיצות האחרונות האלה, קופץ מכלי השיט.

שום כמות של אימונים והכנה, נפשית או פיזית באמת יכול לקבל אחד מוכן לתחושה של קפיצה מהגובה הזה.

כל העולם התנשף ואז משך את נשימתו למה שנראה כמו נצח כשהם צפו בו דוהר דרך הסטרטוספירה והטרופוספירה שלנו במהירויות שוברות שיאים לכל אדם, מהירות שיכולה לקרוע את הסיבים של קיומנו כאשר הם שוברים את מחסום הקול של 761mph.

החוגות מראות מהירות שיא של כ-1,345 קמ"ש ובאומגרטנר מרגיש שהמגבלות שלו מתחילות להישמע קשות וקשות יותר להבנה. אולי תועלת לוואי של מהירות מאך 1.2 הוא פשוט עבר או הלחץ המוחץ של כוח הג'י על החזה שלו כשהוא קורע את האוויר.

עם קצב הלב שלו עכשיו מואץ ורמות הלחץ שלו עולה, היה רק דבר אחד על משימה חסרת תקדים זו שהיה רגוע ואסף מתחילתו ועד סופו, זניט אל Primero Stratos שלו. זה אפילו לא הזיע.

כמחווה לפליקס באומגרטנר על גבורתו במשימה ההרואית ביותר הזו, וחגיגה על היותו השעון הראשון אי פעם לשבור את מחסום הקול בסביבה כמעט בחלל. זניט ייצרה אל פרימרו סטרטוס אשר הציג מקרה בחזרה עם לוגו המשימה Stratos מובלוט וכמובן המפורסם בעולם El-Primero הכרונוגרף לעצור / לצפות עם פונקציית flyback.

השעונים כוללים תכשיט 31, קליבר 4057 B תנועה להכות ב 36,000 vph עם מינימום 50 שעות כוח ריזרב מורכב 326 רכיבים. השעון זמין על (מודל #: 03.2062.4057/69.r515) גם גרסה עם רצועת עור (מודל #: 03.2062.4057/69.c714)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *