כרונוגרף אגדי עם סיפור עשיר מאוד והיסטוריה צבעונית לקבל כמה שדרוגים גדולים.

סיפורו של זניט אל פרימרו המפורסם הוא מרתק, בלשון המעטה. זה מסוג הדברים מסרטים עשויים מהם. המסע של החברה ליצירת אל פרימרו, אחת מתנועות הכרונוגרף האיקוניות ביותר שנעשו אי פעם, החל ב-1865. אל פרימרו לא היה רק כרונוגרף מדויק במיוחד. תנועת Zenith 3019, שהוכרזה במסיבת עיתונאים ב-1969, הייתה הראשונה שיש לה רוטור משולב במלואו, מה שהופך אותו לוכרונוגרף האוטומטי הראשון אי פעם. זו כנראה הסיבה שהוא קיבל את השם âEl Primeroâ שהוא ספרדית עבור âThe Firstâ.

El Primero עשה חידושים רבים לאורך השנים מלהיות פעימה גבוהה, תנועת 5Hz שפעלה בקצב תנודות של 36,000 תנודות לשעה, להיות קליבר הכרונוגרף המתפתל הראשון. זה היה גם לוח השנה הראשון בתדר גבוה מצויד הכרונוגרף והיה פרופיל דק במיוחד של רק 6.5mm מה שהפך אותו באופן ניכר רזה יותר מאשר הכרונוגרפים המסורתיים בזמנו. היה לו שינוי תאריך מיידי בחצות תכונה, טכימטר, ודוחף החזרה לאפס. והכי חשוב, זה היה הכרונוגרף היחיד שאיפשר לאחד לעשות תזמון מדויק עד 1/10 שנייה! מאז, אלפי פרסים קיבלו על ידי זניט על שעוני היד הרבים שלהם, שעוני כיס ומכשירים על הסיפון.

כל זאת, החלק המרשים ביותר בסיפור ההצלחה של אל פרימרו הוא איך שן זניט אחד בשם צ'ארלס ורמוט שהציל את אל פרימרו מלנצח ללכת לאיבוד. זה היה מתישהו במהלך משבר הקוורץ שבו יצרנים רבים פשטו את הרגל בגלל ספקולציות בשוק לגבי תנועה חדשה זו המופעלת באמצעות סוללה כי הוא מדויק יותר ובמחיר סביר יותר מאשר קליברים מכניים. זה היה משנה את המשחק עבור שעונים רבים שניסו לאמץ את התנועות החדשות האלה לתוך הייצור שלהם או לפדות ולסגור את דלתותיהם.

חברת הניהול האמריקאית שהתעלמה זנית היה אחד הסוגים האחרונים שהחליטו למכור את הציוד על ידי טון עבור גרוטאות מתכת לאחר שאיבד את הביטחון עם הכיוון כי watchmaking המסורתי היה בראשותו בתוך משבר קוורץ זה. םמג

סדנה 4 הייתה המחלקה בייצור זניט, שם צ'ארלס ורמוט היה אחראי על כל תנועת אל פרימרו שיוצרה. הוא האמין בתוקף ששוק השעון האוטומטי לא היה בסיכון ודבק ברובים שלו על זה עד לנקודה שבה הוא שאל אם זה בסדר לשמור את הכלים הדרושים כדי לייצר את אל Primero. עם זאת, הוא מעולם לא קיבל תגובה. Â עם כמה סיכון מקצועי גדול ואולי משפטי לעצמו ולאחיו שעבד גם עבור זניט, הם הבריחו את המכונות, מצלמות, מכבשים, שרטוטים, כלים, וכל רכיב אחר הדרוש כדי ליצור את אל Primero מתוך סדנה 4 והחביאו אותם בתוך קיר בקומה העליונה של אחד מ-18 הבניינים של המפעל. זה נעשה בחסות חשכת הלילה והוקל על ידי העובדה שצ'ארלס ורמוט היה מנהל שהיה לו את כל המפתחות וגישה קלה.

מיליוני דולרים של ציוד שאין לו תחליף ניצלו וכאשר רולקס פנה לזניט בחיפוש אחר תנועת כרונוגרף אמינה ומדויקת ביותר עבור שעוני דייטונה שלהם, חיזוי צ'ארלס Vermotâs התממש והם חזרו לעסקים. חברת זניט הייתה פעם מקושרת למובדו, להיות תחת MZM. זו הייתה חברת אחזקות ,שבבעלותו של מובאדו חברה אחרת בשם Zenith Radio Corporation, (חייב להיות משהו MZM אהב על שם זה) ו Mondia. זניט זמן SA כבר עבר דרך כמה ידיים על כמעט 160 שנים בעסקים ולאחרונה הם בידיים מפוארות מאוד מסוגל של LVMH, (לואי ויטון, Moet, הנסי) קונגלומרט יוקרה שהביא Zenith וצופים רבים אחרים לגבהים גדולים יותר ביוקרה אנכית.

בחסות השקעות כבדות LVMH נעשו עם מספר שנים של מחקר, הם עכשיו ייצרו שעונים שהיו בקטגוריה סיבוך גבוה כגון אל Primero גרנדה כרונומאסטר XXT Tourbillon. כדי להמתיק את הדברים עוד יותר זה היה tourbillon Hi-beat הראשון, כך עוד הראשון עבור El Primero. מודלים אחרים סיבוך גבוה אחריו כגון אל Primero עם פונקציה לוח שנה תמידי ועוד עם פונקציה מכנית המכונה משחזר דקה. זמן קצר לאחר מכן הם החלו לשלב מספר סיבוכים גבוהים בו זמנית אשר הביא מעמד Zenithâs מיצרנית כרונוגרף גדול לשיען מסוגל סיבוכים גבוהים וסיבוכים גדולים.

כל אותו הזמן, הדברים שהפכו את אל פרימרו למפורסם, הדיוק הגבוה שלו, פשוט הפכו יותר ויותר מדויקים. מודל 2017 המכונה Defy 21 היה עכשיו 10 פעמים מדויק יותר עם התזמון שלה יכול למדוד עד 1/100th של שנייה הודות לקצב תנודות 50Hz שלה אשר היה 360,000 VpH. Zenith El Primero הכרונומאסטר 2 אשר אנו בוחנים כאן הוא מודל מיוחד כי הוא הראשון יש מסגרת, הלוח הקרמי לא פחות, ויש לו את תת-החוגים בגוון תלת-צבע באפור, אנתרצייט וכחול עם חלון תאריך מסולף במיקום 6 oâclock.   זה נמצא לאחרונה במהדורת 50-יום השנה של אל פרימרו אבל מודל זה יש חיוג שלד. תכונה ייחודית של 42mm זניט כרונומאסטר 2 הוא איך רק 10 שניות היד הכרונוגרף המרכזי עושה סיבוב מלא סביב החוגה. זה מאפשר תזמון מדויק מאוד.

זניט הוא אחד העינים הבודדים שיכולים ליצור במיומנות מנגנון גלגל עמודה. Â הכרונוגרף גלגל עמודה מספק פונקציית התחלה/עצירה חלקה ומדויקת מאוד והוא מועדף על מנגנון פקה חלופי. עבור שעון פעימה גבוהה, זה גם רזרבה כוח מרשימה של 60 שעות. El Primero ChronoMaster 2 מופעל על ידי זניט אל Primero 3600 קליבר, תנועה 35 תכשיטים אשר כמו קודמיו, מהדהד בתדר גבוה של 5Hz או 36,000 תנודות לשעה.

שני הדגמים בהשתתפות כאן הם 95.3001.3600/69.c817 אשר מגיע על רצועת עור תנין שחור עם קבוע (לא מסתובב) הלוח קרמיקה שחורה מלוטשת. Â הדגם השני מסדרה זו בהשתתפות כאן הוא מספר סימוכין אשר כולל מסגרת קרמיקה כחול מלוטש קבוע רצועת עור תנין כחול. Â Â שני הדגמים מגיעים עם גביש ספיר שקוף עמיד בפני שריטות בחזית ומקרה בחזרה המאפשר לך לראות את קליבר 3600 בפעולה משני צידי השעון. Â מקרה טיטניום מוברש קל משקל בתים קליבר 3600 ויש לו lugs משופע מלוטש ושילוב של כתר מוברש מלוטש וסוחפי כרונוגרף.

לסיכום: זהו שעון אגדי עם תכונות מצוינות שניתן להעביר באופן בין-דורי כירש משפחתי יום אחד. Â כדי להציג אוסף זה ולראות תמחור מוזל, לחץ על הכפתור שלהלן.

עיון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *