בהתחשב בשעונים מטאג האוור או רולקס? הנה השוואה מאירת עיניים & סקירת מותג שיסביר את ההבדלים בין TAG רולקס.

רבים מכם כנראה שמעו על שעוני רולקס לפני שגיליתם אפילו שעוני תג Heuer. שניהם מותגים מכובדים בתעשיית שעונים שוויצרית ולמרות שיש אומרים שאין השוואה אחרים עשויים לא להסכים מזוויות מסוימות.

ישנם קונים רבים בפעם הראשונה וקונים סקרנים שמנסים לברר מדוע שעון רולקס הוא בדרך כלל יקר יותר מאשר שעון TAG Heuer. אנשים ישאלו אותנו דברים כמו "האם רולקס טוב יותר מטאג האוור? האם זו הסיבה?" ובכן, אנחנו לא רק נתייחס לשאלה זו ישירות, אלא גם נתייחס כמעט לכל הקשר אחר שבו תוכל למצוא את השאלה הזו.

האם טאג האוור צופה טוב יותר מרולקס? בעוד יש להניח כי טוב יותר אומר שזה שעון שיש לו טוב יותר , יש אחרים ששואלים על הפופולריות של המותג עצמו. חלקם שואלים על בעוד אחרים שואלים על הדיוק והדיוק של השעון עצמו או שלה. אתה רואה לאן זה הולך? בואו נשווה רולקס ו-TAG Heuer זה לצד זה ונתייחס להקשרים הנפוצים ביותר שבהם ניתן למצוא שאלה זו.

תנועות / קליברים

מנקודת מבט מכנית, רבים יטענו כי רולקס יש את היד העליונה לראות כפי שהם עושים את כל השעון שלהם ותנועות בתוך הבית ולא מיקור חוץ חלקים כמו TAG Heuer עושה על רבים מהשעונים שלהם וגם לא משתמשים בתנועות ébauche. אלה הם תנועות/קליבר חצי גמורים המשמשים כתבנית של מיני, ניתן לשפר על ידי שענים כדי להתאים מספר תכונות או סיבוכים בהתאם לצרכי השעון ואת ébauches המשמשים ליצירתו.

רולקס גם עשה חידושים הורולוגיים רבים כולל סוג הרוטורים שנמצאו בשעונים אוטומטיים שאנו משתמשים היום. הם גם נקטו צעדים גדולים במאבק בהפרעה אלקטרומגנטית שהיא אויב גדול של שעונים מכניים.

נקודה מעניינת נוספת לעשות היא כי TAG Heuer מציע שעונים רבים שאינם מכניים המכונה אשר מופעלים באמצעות סוללה ולכן לא לרוץ על קפיצים כמו שעונים אוטומטיים ושעוני רוח ידניים לעשות. במונחים של שענות מסורתית, זה מעמיד רולקס ציון מעל מאז הם מסורתיים יותר שעונים מכניים נחשבים באיכות גבוהה יותר בגלל העבודה הנוספת שנדרש כדי ליצור את התנועות המכניות שלהם.

דיוק ודיוק

רולקס יש גם צד שלישי, COSC מאשר את תנועותיהם ונותן להם את ייעוד הכרונומטר עבור הדיוק והדיוק שלה. קבלת אישור COSC היא ערך, כי מחירי רולקס הם יותר up-market, הם יכולים בקלות לספוג הוצאות נוספות אלה לתוך אסטרטגיית התמחור שלהם.

TAG Heuer, בצד השני יש גם שעונים מכניים מדויקים מאוד והנשיא שלהם אפילו טען כי הם יכולים בקלות להשוות עם כרונומטר COSC אבל כדי להעביר את החיסכון על הלקוחות שלהם, הם לא בודקים את התנועות שלהם עם COSC ולהימנע מההוצאה הנוספת. חשוב גם לציין כי TAG Heuer יש גם דגמי קוורץ רבים כי הם תנועות המופעלות באמצעות סוללה אשר יש דיוק גבוה יותר מאשר קליברים מכניים.

דבר אחד כי רולקס עושה שמוסיף ערך לשעון שלהם במונחים של דיוק ודיוק הוא כי לאחר שהם מקבלים אישור COSC, הם לוקחים את התנועה ולמקם אותו בתוך מקרה שעון ולתת לו בדיקות נוספות בתוך הבית. אישור COSC קובע כי התנועה היא כרונומטר ונבדק כדי להיות דיוק של בתוך -4/+6 שניות ליום עם זאת, לאחר בדיקת הבית של רולקס השעונים יש ייעוד חדש של (אשר הם גם להדפיס על חוגה של השעון) וזה אומר שיש להם דיוק משופר של -2/+2 שניות ליום.

זיהוי מותג

בואו נסתכל על זה מנקודת המבט של המותג ונראה איך הם ממוקמים אחד נגד השני בשוק השעון השוויצרי הכולל. Â יש ייעוץ מותג בשם Interbrand שנוצא רשימה שנתית של 50 המותגים השוויצרים הפופולריים ביותר בעולם * ואחוז גדול של מותגים אלה הם שעונים. בואו נראה איך השוננים השוויצרים מדורגים ברשימה הזאת ואיך הם משווים זה לזה במונחים של ערך מותג והכרה.

*מקור:Â.

תג האוור

TAG Heuer הוא מותג השעון ה-12 המוכר ביותר משווייץ, וב-2016 היה לו שווי מותג מוערך של 76 מיליון פרנק שוויצרי. זה הופך אותם למותג השוויצרי ה-34 הפופולרי והיקר ביותר ב-50 המובילים.

רולקס

רולקס הוא #1 הצפייה המוכר ביותר בעולם. הם גם אחד המותגים השוויצרים היקרים ביותר במשקל #3 מתוך 50 המותגים השוויצרים המובילים עם שווי מותג מוערך של 7.387 מיליארד CHF.

מקור: אינטרברנד, חטיבה של אומניקום גרופ בע"מ – bestswissbrands.com

מה המשמעות של ערך המותג? ובכן, להגיד שקנית בקבוק קולה של קוקה קולה ושפכת את תכולתו לתוך בקבוק מותג חנות גנרית. האם תוכל למכור את אותו המוצר תחת בקבוק אחר באותו מחיר כמו קוקה קולה? המותג עצמו מוסיף ערך עצום למוצר. Â אני בשום אופן לא רומז כי שעון TAG Heuer הוא זהה לשעון רולקס מבפנים, להיפך, הם שונים מאוד מבפנים. זה רק כדי לספק תובנה מדוע דברים מסוימים על רולקס הם כמו שהם. לדוגמה, דברים כמו זיהוי מותג, אחזור מותג, ערך מכירה חוזרת וכו'. םמג

ערך מכירה חוזרת

אנשים שואלים אותנו לעתים קרובות: "מהו שעון השקעה טוב יותר, TAG Heuer או רולקס?"

אף אחד מהם לא. שעון אינו השקעה כמו קרן נאמנות או אפילו נדל"ן. אין טעם להסתכל על שעון יוקרה ככה, זה פשוט לא נכון. ניתן להשוות שעון למכונית במונחים של השקעות, ברגע שאתה משתמש בו אפילו פעם אחת, זה כבר ירד בערך. יתר על כן, אנשים חושבים על זה כנכס אבל נכס למעשה מייצר כסף כגון רווחי הון מניירות ערך רשומים SEC או הכנסות שכירות מתוך נכס.

זה לא אומר שמעולם לא היו שעונים מסוימים שהעריכו את הערך מכל מספר סיבות אבל רוב הזמן הם לא. עם זאת, הם מחזיקים באחוז מסוים מהערך המקורי שלהם. וזה אחד התחומים שבהם רולקס הוא המלך. פשוט אין מותג אחר של שעונים שמחזיק את הערך שלו כמו רולקס.

ישנם מספר משתנים במשחק שתורמים לערך מכירה חוזרת, כגון המצב בו השעון נמצא. האם זה מגיע בקופסה המקורית שלו? האם הוא כולל מסמכים מקוריים וכרטיס אחריות? האם זה עדיין במסגרת תקופת האחריות? האם זו מהדורה מוגבלת, מהדורה מיוחדת או מהדורה ממוספרת? האם איזה סלבריטי לוהט לבש את זה בסרט שובר קופות כמו סרט של ג'יימס בונד ופתאום עשה את זה סופר מפורסם? אתה מבין את הרעיון.

תקופות אחריות

תג האוור

TAG Heuer מציע תקופת אחריות למשך שנתיים על השעונים שלהם. זוהי תקופת אחריות סטנדרטית יחסית לרוב המותגים בתעשייה.

רולקס

לפני ינואר 2015, רולקס הציעה תקופת אחריות למשך שנתיים. לאחר ינואר 2015 היא הפכה לאחריות ל-5 שנים. בתקופה זו הייתה אולי תקופת האחריות הארוכה ביותר בתעשייה. כיום יותר שעוני יוקרה מציעים תקופות אחריות מורחבות. עם זאת, משך הזמן הממוצע הוא עדיין שנתיים עבור רוב חברות הצפייה.

"האם כדאי לי לקנות תג האוור או רולקס?"

אנחנו גם מקבלים את השאלה הזאת הרבה. עם כל הדברים השונים בכל אחד מהמותגים האלה, זה בדרך כלל על הערכת המחיר של שעון נגד התכונות שהוא מציע ולגלות מה על השעון חשוב לך.

יש כאלה שרוצים להעביר אותו כירש משפחה יום אחד ולכן מחפשים שעון עם ערך מכירה חוזרת טוב יותר, במקרה זה רולקס הוא כנראה הטוב ביותר מאז הם מחזיקים את הערך שלהם טוב יותר מאשר TAG Heuer.

חלקם אולי רוצים , במקרה זה TAG Heuer פשוט יצא עם אולי שעון tourbillon סיבוך גבוה במחיר סביר ביותר בשוק המכונה Carrera Heuer 02T שהוא שעון מדהים במחיר סביר עבור מכני מסובך בהשתתפות שהוא מציע.

כמה עשוי להיות מחפש שעון מדהים של צוללן במקרה זה הוא כנראה בכושר נהדר כי TAG Heuer לא בדיוק ידוע שעוני הצלילה המצוינים שלהם כמו שהם עבור הכרונוגרפים שלהם כגון Calibre Heuer 01, למשל.

םמג

עם זאת, יש להם כמה שעוני צוללן בסדרת Aquaracer שלהם. .

עיון בשעונים של תג האוור

אם אתה נהנה השוואה זו ומרגיש כי אחרים ייהנו מדי, בבקשה אוהב ולשתף אותו. תודה .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *