היום נשווה שני מותגי שעוני יוקרה פופולריים מאוד, רולקס וZenith כדי לקבוע איזה הוא המותג הטוב ביותר עבורך.

לעתים קרובות שואלים אותי "מה טוב יותר, רולקס או שעון זניט?" וזו בדיוק השאלה שאתה צריך לשאול לפני ביצוע רכישה שיקול גבוה כגון שעון יוקרה. יתר על כן, שאלה זו יכולה להכיל הקשרים שונים מרובים כגון: "איזה מותג הוא פופולרי יותר", "איזה מותג עושה שעונים מסובכים יותר", Â "איזה מותג עושה שעונים באיכות גבוהה יותר?" או אפילו "איזה יש ערך מכירה חוזרת טוב יותר?" וכו '. השאלה האמיתית היא "טוב יותר במונחים של מה?" כל אלה יענו בהשוואה המעמיקה שלנו של זניט ותו לא. השתמש בקישורים שלהלן כדי לנווט במקטעים במאמר זה. בואו נתחיל, בסדר?

מה אתה אומר ? Â מכירה חוזרת Â | מה אתה אומר? אחריות Â | מה אתה אומר? הוביולוגיה Â | אני לא יודע מה זה אומר.

רולקס לעומת זניט

מבחינה היסטורית, Zenith הוא מותג ישן יותר רולקס כבר ייצור שעונים במשך כמעט 35 שנים יותר רולקס. עם זאת, רולקס כבר עושה שימוש רב של הזמן שלהם בניית המותג שלהם עד לנקודה שהם מייצרים כעת כ 2,000 שעוני רולקס ליום.

הפופולריות

איזה מותג פופולרי יותר? זו הולכת להיות שאלה קלה לענות עליה. רולקס הוא מותג פופולרי ומפורסם יותר מ-Zenith. למרות היותם מותג צעיר משמעותית, הם הצליחו לטפס לראש שרשרת המזון. המותג רולקס הוא למעשה #3 ביותר 50 המותגים השוויצריים היקרים ביותר וזה הופך אותו #1 שעון שוויצרי המוכר ביותר. זניט, למרות מותג שעוני יוקרה פופולרי מאוד, מעולם לא הגיע לרשימה. בגלל הפופולריות של רולקס, באופן טבעי, תשמעו על חברה גדולה יותר זו בעיתונות ברחבי העולם. הוא יופיע בתדירות גבוהה יותר כאשר אתה מחפש שעוני יוקרה ויש לי נוכחות גדולה יותר של דגמים הן בשוק החדש והן בבעלות בעבר. אותו הדבר יחול על מציאת חלקים ומרכזי שירות עבור כל אחד משני המותגים האלה. באופן טבעי, בגלל ההבדל בגודל של שתי החברות, קל יותר למצוא חלקים ולמצוא מקום לקבל שירות (ממרכז שירות רשמי) עבור רולקס מאשר עבור Zenith.

מקור: Interbrand, סוכנות הערכת שווי מותג כי benchmarked העליון 50 המותגים השוויצריים הפופולריים ביותר… רבים מהם הם שננים שוויצרים.

ערך מכירה חוזרת

זניט VS רולקס: איזה מותג מחזיק ערך הטוב ביותר? לעתים נדירות מישהו אי פעם חושב על מכירת שעון לפני שהם קונים אותו אבל זה חכם לחשוב על זה כאשר שוקלים פריט כרטיס גבוה. ערך המכירה החוזרת חשוב מכיוון שבמקרה שאי פעם היית צריך למכור את השעון, ברצונך לוודא שאתה חוזר ככל האפשר בעת ביצוע פעולה זו. םמג

עם זאת, ערך מכירה חוזרת ממוצע של זניט נמוך יותר מרולקס. בעוד Zenith הוא מותג שוק נמוך יותר רולקס וזה יכול להיות הסבר אבל אם להיות כנה, רולקס יחזיק ערך ממוצע גבוה יותר על פני כל מותג אחר, כולל המותגים היקרים ביותר Tier 1 שעוני יוקרה. אז זה לא לוקח הרבה זניט מאז שהוא מוצא את עצמו באותו מצב כמו כל שכן אחר בהקשר זה.

מחירים

רולקס לעומת מחירים זניט: כמו עלית קלאסי 39mm מתחיל במחיר מחירון קמעונאי של $4,700. עבור הנשים, שעון Zenith הזול ביותר הוא Zenith Star 33mm שמתחיל בערך $100 פחות.

שעון רולקס החדש הזול ביותר זמין יפעיל אותך על $1000 יותר מאשר שעון Zenith הזול ביותר וזה יהיה רולקס צדפה נצחית 39mm. Â בניגוד לזניט, רולקס יש גם קו שוק נמוך יותר של שעונים תחת מותג אחר בשם שמגיע בנקודת מחיר נמוכה באופן משמעותי מאשר Zenith. עם זאת, טיודורים אינם רולקסים. שים לב, זה אחד מאותם מצבים שבהם אתה צריך גם לקחת בחשבון את ערך מכירה חוזרת בעת גריסה של המספרים. Â שעונים הם כמו מכוניות במובן כי ברגע שאתה משתמש בהם, נתח טוב של הערך כבר אבד. םמג

אחריות

בין שני מותגים אלה, רולקס יש תקופת אחריות ארוכה יותר. Zenith מציעה אחריות לשנתיים בלבד ואילו רולקס מציעה תקופת אחריות מעל הממוצע ל-5 שנים. בעוד אחריות למשך שנתיים היא די סטנדרטית בעסק שעוני היוקרה, יותר ויותר שעונים מתחילים להציע אחריות ארוכה יותר.

דיוק ודיוק

מה מדויק יותר, זניט או רולקס? אחד הדברים ששני מותגי השעון האלה מעולים בו הוא דיוק, ובכל זאת כל אחד בדרכו המיוחדת. רולקס עושה קליבר מכני מעולה כשמדובר דיוק ודיוק הכולל. התנועות שלהם מדויקות אפילו יותר מהכורונומטר הסטנדרטי של COSC.

זו הסיבה שתראה את המילים "כרונומטר סופרלטיבי" על החוגות של שעוני רולקס מודרניים. משמעות הדבר היא כי השעון יש דיוק אשר סף סטייה של +2/2 שניות ליום. השעון הסטנדרטי המאושר על-ידי COSC הוא -4/+6 שניות ביום.

זניט, מצד שני, יש איקוני (תנועה עם פונקציית סטופר). למעשה, כאשר הוא שוחרר לראשונה בשנת 1969, לאחר 7 שנים של פיתוח, Â זה היה הכרונוגרף האוטומטי הראשון בהיסטוריה. תנועת זניט אל פרימרו האגדית שלהם היא קליבר בעל פעימה גבוהה שמהדהד ב-36,600 VpH ותוכל לשמש כדי למדוד את הזמן בצורה מדויקת ביותר. זה גם הקליבר הכרונוגרף הראשון אי פעם מתפתל.

מה זה רולקס זניט? ידוע גם בשם Zenith Daytona, תנועת אל Primero היה מאוד קליבר שהפעיל את רולקס קוסמוגרף דייטונה לפני ירחים רבים לפני מודל רולקס דייטונה התחיל רק באמצעות קליברים בתוך הבית בסדרה ואת שאר האוספים שלהם לצורך העניין.

סיבוכים הורולוגיים

האם זניט טוב יותר מרולקס? במונחים של שעונים הורולוגיה גבוהה, אולי. זהו אזור שבו זניט זורחת בבהירות רבה יותר מהכוכב שנתן השראה לשם המותג שלהם. במונחים של הורולוגיה, רבים ישפטו מותג לפי כמה מסובך השעונים שלהם יכולים לקבל. מותגים רבים נערצים על התכונות הנוספות שלהם. בעשיית צפייה, זה נקרא "סיבוכים". כמה דוגמאות לסיבוכים גבוהים הן לוחות שנה תמידיים, משחזרי דקות, וכמובן, tourbillons אשר נחשבים בדרך כלל על ידי רוב להיות "la crÃme de la crÃme" במונחים של סיבוכים מאז רק כמה יצרנים מסוגלים ליצור סיבוכים מהפנטים אלה. זניט יצרה את הטורבילון הראשון בעל פעימה גבוהה, המתנועע ב-36,000 VpH או 5Hz, מה שמוסיף רמה נוספת של יוקרה למותג שלהם.

רולקס לא מייצר שעוני טורבילון. כמה חברות לאחר השוק כבר הוספתם לשעונים Milgauss בזמן האחרון אבל רולקס לא עושה אותם. רולקס יש כמה מיוצר כמה תנועות מסובכות למדי משלהם לספר לך יותר מאשר רק דקות, שעה, ותאריך, כגון רולקס בתוך הבית קליבר 9001 נמצא Sky-Dweller אשר מחזיק 14 פטנטים. אמנם זוהי תנועה מרשימה מאוד, בלשון המעטה, המותג מעולם לא התיישר עם הוט-Horlogerie (שעונים היי הורולוגיה) כמו זניט עשה עם המבוא של שלהם 1 דקה ו 5Hz tourbillons. רולקס, על פי רוב האנשים הוא מותג high-end המייצר שעונים כלים מעולה המציעים דיוק כרונומטר COSC גבוה יותר.

אוספים

דבר אחד תמצאו הוא כי זניט יש תפוקת ייצור שנתית נמוכה באופן משמעותי ומספר קטן יותר של וריאציות האוספים השונים שלה. למעשה, הם עושים פחות מ 140 שעונים שונים שהוא כ 10% כמו שעונים שונים רבים בהשוואה רולקס שיש לו דמות אצטדיון של כ 1,400 דגמים שונים. את רוב מספרי השופטים של זניט ניתן למצוא באוסף, הפופולרי ביותר שלהם, והם מופעלים על ידי תנועת אל פרימרו זו או אחרת. Â Zenith ידוע בתנועות הכרונוגרף המדויקות שלהם, אז זה לא צריך לבוא בהפתעה כי כל אוסף שלהם, כולל אוסף עלית למראה קלאסי, יש דגמים מסוימים כי הם כרונוגרפים והם מופעלים על ידי אחד שלהם רבים זניט אל Primero קליברים אוטומטיים כרונוגרף.

אוסף פופולרי נוסף הוא אשר היא סדרה של שעוני טייס פופולרי, רובם עם עיצוב כתר מתפתל גדול למראה ייחודי וידיים בסגנון קתדרלה. דגמי הכרונוגרף של פיילוט פועלים גם הם על תנועת אל פרימרו. אוסף מרשים יותר להורולוגים רבים הוא אוסף Defy 21 בעל הכרונוגרפים המופעלים על ידי קליבר אל פרימרו חדש שמסוגל לתזמן דברים בדיוק של עד 1/100 שנייה. רולקס יש אוספים רבים יותר מאשר Zenith ורבים כי הם פופולריים מאוד. האוספים שלהם משתרעים על פני כל תחום של שאט, למעט הורולוגיה גבוהה של הוט הורלוג'י אורה, הכוללת מודלים עם סיבוכים גבוהים כגון 1 minute-5Hz tourbillons שתמצאו עם זניט.

רבים מהדגמים של רולקס יש מראה מאוד ברור. לרבים מהם יש את עדשת ההגדלה של הציקלופ שלהם מעל חלון התאריך במיקום השעה 3 של החוגה. הלוח המקושט בזהב הלבן הייחודי שלהם הוא מבריק יותר, וזה עוד מאפיין בולט של הפלדה המהודרת שלהם, ושעוני זהב לבנים. מקרה הצדפה שלהם הוא תכונה פופולרית נוספת נמצאת בדרך כלל שבו טבעת הלוח, מקרה בחזרה, בורג ב כתר מתפתל כל בורג למטה כדי לנעול את המקרה האמצעי, הגדלת איטום שלה בתנאים רטובים. רשימת הדגמים הארוכה של רולקס והאוספים שלהם הם רבים מדי מכדי להזכיר בפירוט, אך מידע נוסף אודותיהם ותו לא ניתן למצוא את רולקס בפוסט בבלוג שלנו שכותרתו: .

מסקנה

שני המותגים האלה עושים שעונים מצוינים. שעוני רולקס, במיוחד דגמי הספורט שלהם כגון הצוללן, GMT מאסטר II ידועים להיות בנוי קשה כמו מסמרים. הם משמשים לעתים קרובות כמו "שעון המקצף" עבור אספני שעוני יוקרה רבים שמחפשים שעון יד שיכול לקחת עונש קטן כל הזמן תוך שמירה על דיוק מרשים.

שעוני זניט הם קצת יותר זולים רולקס ומציעים ערך רב עם הכרונוגרפים המדויקים שלהם. הם לא מחזיקים את ערכם כמו רולקס ובהגנה של זניט, גם לא כל מותג אחר לצורך העניין.

אם נהניתם מהשוואה הזו ומרגישים שגם אחרים ייהנו ממנה, בבקשה תשמחו ותתפו אותה בפייסבוק ותרגישו חופשי לעקוב אחרינו בפייסבוק ובאינסטגרם. תודה .

      Click to View Rolex Watches     Â

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *