אתה חייב להחליט בין זניט לשעון אומגה? קרא ניתוח מפורט זה של שני המותגים והשעונים הפופולריים ביותר שלהם כדי לקבוע מה מושלם עבורך או עבור מישהו אחר שאתה עשוי להיות gifting.

כשמדובר שעונים מפוארים, זניט אומגה לעתים קרובות עולה על הדעת. הם שני מותגי שעונים שוויצריים מבוססים היטב שלכל אחד מהם יש קהל גדול. עם זאת, איזה מהם הוא מותג טוב יותר?

בהשוואה וסקירה מפורטת זו, נבחן הן את המותגים והן את השעונים שלהם מנקודות מבט רבות כדי לקבוע איזה הוא הטוב ביותר בכל תחום בדיקה. אזורים אלה הם:

– ערך היסטורי – עליונות מכנית – מחירים וערך הצרכן

שעוני אומגה VS זניט

פופולריות מותג

אומגה

זה לא ייקח מדען טילים לדעת כי כל מותג יש מעלות מסוימותÂ כי להגדיר אותם בנפרד מהתחרות. Â זה בהחלט עוזר אם כי כאשר מדעני רקטות עונדים את השעונים שלך. זה אומר הרבה עליך כמותג כאשר החכם והמבריק ביותר הם הלקוחות שלך ושגרירי המותג.

כך אומגה קיבלה את תביעתה לתהילה. עם משמר הירח המפורסם שלהם.

כן, אני מדבר על השעון שהיה על הירח ועזר לבאז אולדרין וניל ארמסטרונג במשימתם ששינה את העולם לאנושות באותו יום היסטורי ב-1969. כמובן, זו אחת הסיבות הראשונות מדוע אומגה Speedmaster הפך שעון כזה מועדף בקרב אספנים וחובבי שעון.

כל העולם צפה בשני האסטרונאוטים של נאס"א באותו יום, בזמן שתעשיית הצפייה צפתה בשנים שלאחר מכן, כאשר אומגה עלתה כאחד ממותגי הצפייה המובילים בעולם; לא רק בפופולריות אלא גם בחדשנות.

זנית

בעוד זניט אינו נושא את אותם הישגים כמו אומגה בשנות ה-60 וה-70, הם לקחו לאחרונה את שעוניהם לגבהים גדולים, אם כי לא בדיוק לירח כמו אומגה. אנחנו מדברים על זניט אל פרימרו סטרטוס. שעון שהיה קשור לפרק כף ידו של הנועז המפורסם פליקס באומגרטנר.

הוא קפץ מכלי שיט בגובה כמעט פי שלושה מגובהו המרבי של מטוס נוסעים מסחרי ושבר את מהירות הקול בכמעט 127,000 רגל נפילה חופשית שהגיעה למהירות שיא של 845 קמ"ש. כמו אומגה זניט זיהה דרך להיות הראשון במשהו. למרות שמשימה זו לא תפסה את אותה כמות תשומת לב עולמית כמו כאשר משמר הירח של אומגה הגיע לירח, הוא עשה היסטוריה. או הפעל את הווידאו שלהלן.

זניט אל Primero מעולם לא הגיע לגובה כי אומגה השיג בחלל, וגם הכן השוויצרי מעולם לא הגיע לראש תעשיית השעון במונחים של פופולריות המותג. עם זאת, הם גם התגבשו בהיסטוריה של ייצור הענות והבטיחו לעצמם קהל עוקבים עצום. למעשה, רוב אספני שעונים רציניים יהיה זניט אל Primero באוסף שלהם וכנראה אומגה Speedmaster מדי.

איזה מותג פופולרי יותר אומגה או זניט?

אומגה הוא מותג השעון השוויצרי השני הפופולרי ביותר בעולם והשני בלבד רולקס שלוקח את הכתר במקום הראשון. זניט הופיע ב-#14 וזה עדיין מדהים בהתחשב בכמה מותגים שונים של שעונים שוויצריים קיימים.

עיין בשעונים של אומגה

ערך היסטורי

אומגה

שעוני אומגה מיוצרים על ידי אומגה SA ונ נוסדה לפני כ-115 שנה בשנת 1903. ב-1917 הפכה אומגה לספקית של יחידות קרביות לתאגיד המעופף הבריטי, כמו גם לצבא ארצות הברית ב-1918. אומגה היא עד היום שומר הזמן הרשמי של המשחקים האולימפיים מאז 1932. הם גם עלו לכותרות ב-1969 כשהשעון שלהם נלבש על פרק כף ידו של אחד מהבאז אולדרין, כשהוא וניל ארמסטרונג עשו היסטוריה בנחיתה על פני הירח כפי שנדון בתחילת מאמר זה.

דמויות היסטוריות או מפורסמות אחרות שלבשו שעוני אומגה הן ג'ון פ. קנדי, השחקן ג'ורג' קלוני, והנסיך ויליאם, דוגמנית העל סינדי קרופורד, האוקיינוגרף ז'אק קוסטו, שני השחקנים דניאל קרייג ופירס ברוסנן ענדו שעון אומגה סימאסטר במהלך תפקידם בסרטי ג'יימס בונד. השחיין האלוף האולימפי מייקל פלפס, השחקן ניקול קידמן, אלביס פרסלי, נשיא ברית המועצות לשעבר מייקל גורבצ'וב, סגן נשיא ארצות הברית לשעבר ג'ו ביידן ועוד רבים.

זנית

זניט הוא מותג שהיה מסביב לבלוק. זניט הפך בן 150 ב-2015. תביעתם לתהילה לא נבעה לאחרונה ממיזם החלל סטרטור שלהם עם רד בול ופליקס באומגרטנר, אלא באותה שנה בה נחתה על הירח ב-1969, מכאן על כדור הארץ. כן, אני מדבר על התנועה שנקראת זניט אל פרימרו, הקליבר הראשון אי פעם 5Hz / 36,000 VpH שעון.

זו אותה תנועה שב-1988 נמצאה בהתייחסות הכרונוגרף של רולקס דייטונה 16520. תנועה זו התבססה על קליבר זניט אל פרימרו 4030. זה מה שחנונים מכנים כרונוגרף בעל פעימה גבוהה שמשמעותו "פעימות הלב" של התנועה המכנית נעות כל כך מהר, שבקושי רואים את גלגל האיזון זז כמו שאתה עושה על שעונים מכניים סטנדרטיים.

לאיזה מותג יש משמעות היסטורית יותר, זניט או אומגה?

זה תלוי לחלוטין באופן שבו אתה מעריך ערך היסטורי. אם זה עד גיל הכן, זניט יהיה יותר היסטורי. עם זאת, אם זה על ידי מה שאתה משיג במהלך הזמן שלך כאן, אומגה נראה היה די עסוק בעשיית חברים ועשיית היסטוריה בהשוואה לזניט.Â

עיין בשעונים של זניט

ערך מכירה חוזרת

בדרך כלל אנחנו לא יכולים לצייר מותג שלם עם אחוז קבוע מההשקעה העיקרית שלך כשמדובר במכירה חוזרת של ערך. ישנם משתנים רבים במשחק כאשר מישהו רוכש שעון יוקרה בבעלות מראש שישפיע על המחיר. משתנים אלה כוללים ולא מוגבלים ל:

איזה שעון יש ערך מכירה חוזרת גבוה יותר, זניט, או אומגה?

באופן כללי, תוך מחשבה על הנ"ל, אומגה בדרך כלל תשמור על שיעור גבוה יותר של הערך המקורי שלה בהשוואה לזניט. עם זאת, אני חייב לחזור ולהוות כי ישנם משתנים רבים במשחק וזה לא יכול להיות מובן כנתון.

דיוק ודיוק

זנית

זניט יש כרונוגרף פעימה גבוהה מאוד המכונה El Primero שהוא פונקציית סטופר שיכול למדוד בתוך 1/10 של שנייה הודות לתנועה מכנית אל Primero פעימה גבוהה שלה. עם זאת, מה לגבי רק לספר לזמן בדרך הישנה? איזה מותג הפיק שעונים מדויקים יותר?

אומגה

אומגה עושה את התנועות המכניות המדויקות ביותר משווייץ בעולם. רבים מהשעונים שלהם יש ייעוד של כרונומטר מה שאומר שזה יכול למדוד את הזמן עם +4/-6 שניות ליום סטייה אשר נחשב מצוין עבור שעונים מכניים. â עם זאת, יש להם גם שעונים רבים אשר אפילו יותר מדויקים מאשר הריצה שלך של הכרונומטר COSC הטחנה. שעוני אומגה אלה יש את הכותרת מאסטר כרונומטר מה שאומר שהם היו אפילו בדיקות נוספות לאחר קבלת אישור COSC המקורי ולקבל את מצב כרונומטר מאסטר ברגע שהם משיגים דיוק של מינימום של -0/+5 שניות ליום.

אז איזה שעון מדויק יותר ?

התשובה היא סעפת. אומגה מייצרת שעונים מדויקים יותר (לזמן לספר) בעוד Â Zenith מייצרת כרונוגרפים מדויקים יותר (סטופרים המשמשים למדידת זמן) המכונה El Primero.

עליונות מכנית

אומגה שואפת להתמודד עם דברים רבים המשפיעים על היכולת של שעון מכני לדעת זמן בדיוק מירבי. האויב המשמעותי ביותר של שעון מכני הוא EMF (תדרים אלקטרומגנטיים) הם גורמים לסטיות חמורות ביכולתו של שעון לשמור על זמן. תדרים אלה מייצרים הפרעות אלקטרומגנטיות מה שהופך את התנועות לפעול מהר יותר ממה שהם צריכים. אומגה וכמה שעונים שוויצרים אחרים כבר עושים שימוש בסיליקון בבנות שלהם ורכיבים כדי להילחם את ההשפעות של EMF.

בנוגע לאם.אם.אף, אף אחד לא נלחם בהם כמו אומגה. אומגה היא נינג'ה EMF בהשוואה למותגים אחרים. למעשה, כדי להשיג את ייעוד הכרונומטר הראשי שהוזכר קודם לכן (בסעיף הקודם על דיוק ודיוק), השעון צריך לעמוד משרעת גבוהה של תדרים אלקטרומגנטיים.

מי עושה יותר שעונים מעולים מבחינה מכנית אומגה או זניט?

דעתי הצנועה היא, בהתחשב בבדיקות המתקדמות שהם עושים והבריחה ההאצתית שלהם, לאומגה יש עליונות מכנית. עם זאת, זניט ידוע גם יש שעוני יד עם סיבוכים גבוהים. דוגמה אחת כזו היא . כפרייר של טורבילונים, אני מרגיש שזה נחשב לשעון מסובך מבחינה מכנית שיש בו שני סיבוכים, הכרונוגרף וטורבילון. הוא פועל על התנועה האוטומטית של אל פרימרו קליבר 4035.

מחירים וערך לצרכן

אומגה

שעוני אומגה מתחילים מזנית מה שהופך אותם ליותר בר השגה. אומגה יש גם דגמים רבים יותר שממנו לבחור עם התמחור המוצע של היצרן התחיל $2,400 ועלה עד $45,000 על דגמים באיכות גבוהה.

זנית

השעונים של זניט עולים 4,300 דולר, והמחירים עולים בסביבות 71,500 דולר בדגמים המדף העליון שלהם.

עיין בשעונים של זניט

אם נהניתם מהשוואה זו ומרגישים שגם אחרים ייהנו ממנה, אנא שתפו אותה. תודה .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *