האם כונן האביב גרנד סייקו יכול להיות תנועת השעון המכני המדויק ביותר שנעשו אי פעם? גלה את secret behind מה עושה קליבר גרנד Seiko עם התכונה ספרינג דרייב כזה מפעיל חלק.

רוב חובבי שעונים, horologists, אספני שעונים וכזה נוטים להעריך ולהעריך קליברים מכניים. מה שאני כל הזמן שומע הוא שצריך יותר מוח כדי ליצור תנועת שעון מכנית והם לא רק יצירות מדהימות של אומנות משובחת, אלא פלאים מכניים שמסתקרנים אפילו את המבריקים ביותר של אינטלקטואלים. יש מסתורין אזוטרי מסוים מאחורי הדרך בה הם עובדים, והגאונות הנדרשת ליצירתם. זה באופן טבעי יש אחד שואל את השאלה של â למה גרנד Seiko להשתמש גביש קוורץ במנגנון האביב כונן של תנועה מכנית?â

עם זאת, זה לא צריך לבוא בהפתעה כי תנועת קוורץ מופעל סוללה אשר בדרך כלל מאוד זול ובדרך כלל בייצור המוני לא מספק את אותה תחושה של הערכה רוב חובבי שעוני יוקרה. אז, מה יש בגרנד סייקו ספרינג דרייב שכולם בטירוף?

כדי להבין את הטירוף אנחנו צריכים להסתכל על הסיבה מדוע גבישי קוורץ הוצגו כדי לצפות בתנועות מלכתחילה. יש יתרונות ברורים של שימוש קוורץ. כל זאת, הם מתנדנדים בהתמדה בתדר גבוה להפליא של 32,786 הרץ שהוא 215. המתמטיקה הפשוטה מאחורי איך זה עובד נעשה על ידי חלוקת כל הזמן את הקצב במחצית אשר מספק מרווחי זמן קבועים שנייה אחת.

הדבר מאפשר דיוק שאין שני לו בהשוואה לתנועות מכניות. המציאות היא כי במונחים של דיוק ואמינות, אפילו השעונים המכניים המדויקים ביותר canât להשוות קוורץ.

מה הופך את גרנד סייקו ספרינג דרייב שונה מתנועת קוורץ?

שעון קוורץ מסורתי מופעל יש סוללה הפולטת טעינה שגורמת גביש קוורץ לרטוט בתדר של 32,786 הרץ. התוצאה היא דיוק של +/- 15 שניות לכל 30 יום. משמעות הדבר היא שיש סטייה המאפשרת בדיוק של 15 שניות איטי יותר או 15 שניות מהר יותר בחודש. כמובן, זה בתנאי שאתה שומר את השעון בטווח טמפרטורה נורמלי מ 41 מעלות על 95 מעלות פרנהייט.

בתנועת גרנד סייקו המשתמשת באביב דרייב, קצב התדירות של הקוורץ מאפשר ליד השנייה לטאטא בצורה חלקה כל כך. אתה תדהה בו בהלם במשך שעות אינסופיות. באמצעות הכפתור למטה, לקבל הצצה על מה בדיוק אני מדבר.

עד כמה מדויקת גראנד סייקו ספרינג דרייב?

גרנד Seiko ספרינג דרייב יש דיוק של +/- 1 שנייה ליום אשר מדויק כפליים כמו כרונומטר רולקס Superlative הטוב ביותר, מדויק יותר מאשר כרונומטר מאסטר מוסמך METAS, ופעמים רבות מדויק יותר מאשר כרונומטר מוסמך COSC.

מה שגרנד סייקו עשה היה לא פחות מגאונות; הם שילבו את הדיוק של קוורץ עם תחכום בהנדסה של שעון מכני מסורתי. הם הינדסו מערכת המאפשרת תנועת שעון מכנית גהודה כדי למנף את היציבות והתדירות של תנודות של גביש קוורץ המאפשר לה להפעיל את התנועה באמצעות זרם חשמלי קטן שנוצר מכנית, כל זאת תוך לווסת אותו עם מעגל מובנה כל זאת מבלי להשתמש בסוללה.

איך עובד גרנד סייקו ספרינג דרייב?

זהו המתח ששוחרר מן המזרק הראשי בשעון שיוצר זרם חשמלי קטן במקום סוללה אשר משמש בתנועת קוורץ רגילה. טעינה זו היא מה שמפעיל את שיעור תנודות גבישים גבוה. רוב התנועות המכניות מודדות את קצב התנועה ב-VpH, כלומר תנודות לשעה, אך קצב תדירות הקוורץ כל כך גבוה עד שהוא נמדד ב-Hz (Hertz) שהוא מהפכות לשנייה.

כמה ויברציות לשעה (VpH) יש גביש קוורץ?

בעוד תנועה מכנית פעימה גבוהה כגון Zenith El Primero, למשל, יש תדירות של 36,000 VpH (תנודות לשעה) או 5 הרץ, אבל קוורץ, אשר יש תדר של 32,786 הרץ מהדהד בקצב של 32,786 תנודות לשנייה. זה מתורגם 118,029,599.999 VpH או תנודות לשעה.

מעגל משולב זה או IC מטפל בחלוקה מתמדת של הגבישים דופק גבוה ושוב, כל זה נעשה ללא שימוש בסוללה אחת. בתורו, זה מפעיל מנוע צעד לשאוב את מותם שני יחיד אשר להזיז את היד השנייה.

אז, מה בדיוק מווסת את הכונן של ההילוכים? אפשר היה לחשוב שעם משהו שיש לו קצב כזה בתדר גבוה, דברים יכולים לצאת מכלל שליטה. הקסם מאחורי האביב דרייב להישאר כל כך מדויק ויציב הוא כל IC וגלגל הגלישה.

המעגל המשולב בוחן את מהירות הכוח המניע מאחורי ההילוכים המכניים המכונים גלגל הגלישה ומשווה אותו לבין המתנד. אם הוא רואה את גלגל הגלישה מסתובב מהר מדי, הוא מפעיל בלם מגנטי כדי לשמור אותו בבדיקה. זה מנגנון בלימה חכם או בקרת שיוט עבור הקליבר שלך כביכול. אני אגיד לך. גרנד סייקו והדרך שלהם ספרינג הוא באמת משהו אחר!

    לגלוש מראש בבעלות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *