שני מותגים אלה מהווים 50% מ-4 מותגי השעון השוויצרי המוכרים והיקרים ביותר על פני כדור הארץ. Letâs לראות מה הכי מתאים סגנון החיים שלך ואת הצרכים הייחודיים. זה יהיה רולקס או צ'ופרד?

השוואה של צ'ופרד VS רולקס

לעתים קרובות אנו נשאלים âמה טוב יותר, שעוני Chopard או שעוני רולקס?â ובלי להבין את ההקשר של השאלה התשובה היא לא כל כך ישר קדימה. זו הסיבה שמאמר זה נוצר. לחץ על אחת מהשאלות שלהלן כדי לקפוץ לסעיף התשובות.

"מה יותר טוב?" יכול להיות כל אחת מהפעולות הבאות:

  1. למה יש דיוק טוב יותר?
  2. איזה מותג מפורסם יותר?
  3. למה יש עמידות טובה יותר?
  4. לאיזה מותג יש אחריות טובה יותר?
  5. איזה בעל תמחור טוב יותר & ערך קמעונאי?
עיון בשעוני רולקס

עם זאת, letâs לטפל בכל אחת מהשאלות האלה כדי לתת לך תמונה טובה יותר של איך אתה יכול להשוות רולקס VS Chopard שעונים כדי לראות איזו היא האפשרות הטובה ביותר עבורך ואת הצרכים הייחודיים שלך. שנתחיל .כן.

דיוק ודיוק

בתעשיית העשנות, זה נקרא âchronometryâ אשר מוגדר כמדע של מדידת זמן מדויקת. המכון השוויצרי של כרונומטריה (ידוע בשמו הצרפתי המקורי âControle Officiel Suisse des Chronomà tresâ) או COSC בקיצור הוא תקן התעשייה לתנועות בדיקה כדי להבטיח דיוק גבוה.

ברגע שהם עוברים סדרה של בדיקות, התנועה המכנית (המכונה גם קליבר) מוענקת לאחר מכן ייעוד של âChronometerâ ומקבל אישור COSC המעידה על הדיוק שלה. קליבר מכני חייב להשיג דיוק של לא פחות מ -4/+6 שניות של סטייה יומית מקובלת.

הן רולקס ו Chopard יש שעונים כי מגיעים עם אישור COSC יהיה הכינוי של כרונומטר מוצג בגאווה על החוגה. רולקס, עם זאת, תהיה מילה נוספת מצורפת ייעוד זה; כרונומטר "סופרלטיבי". משמעות הדבר היא כי לאחר COSC הנפיק התעודה שלהם רולקס עשה בדיקות נוספות עד שהוא הגיע שיעור גבוה בהרבה של דיוק.

פופולריות מותג & ערך המותג

Chopard הוא מותג עשיר היסטורית כי היה ייצור שעונים מאז 1860. בנוסף לשעונים, צ'ופרד מייצרת גם תכשיטים יוקרתיים לעשירים ומפורסמים. המותג שלהם ממוקם באופן דומה מאוד עם מותגים כמו קרטייה והארי וינסטון; שניהם שעושים שעונים אבל הם אפילו יותר מפורסמים בתכשיטים המשובסים שלהם. רולקס, מצד שני, הוא אך ורק בעסק השעון ולא ציין כי הם יהיו עושים תכשיטים בזמן הקרוב.

על פי דו"ח שפורסם לאחרונה על ידי Interbrand, סוכנות המעריך חברות ומותגים שוויצריים ומדרג את 50 המותגים השוויצרים המובילים, Chopard הוא מותג השעון השוויצרי הרביעי הפופולרי ביותר בעולם עם ערך מותג של 1,098 מיליון CHF. מותגי השעון השוויצריים היחידים שבקומרים אותם ברשימה הם רולקס, אומגה ופטק פיליפ; בסדר הזה בדיוק. כמובן, יש גם שוקולטיירים שוויצרים ובנקים שוויצריים בתמהיל מדי אבל במונחים של שעונים, הם #4.Â

רולקס יש את #1 המיקום הנחשק בעולם במונחים של מותגי שעוני יוקרה. יש להם 100% זיהוי מותג וזה הישג לא קטן. הם ממקם בהתמדה את המותג שלהם כשעון שיכול להתמודד כמעט עם כל דבר וייצרו סוגים רבים של שעונים; כל אחד מהם משרת את מטרתו ותפקודו.

רולקס הפך לשם בית וכל עשירים ועניים יודעים את שמם. בעוד Chopard הוא שם למעלה מדי, הם לא בהכרח ידועים כמו גם שן כמו שהם ידועים להיות high-end בלעדי מאסטר תכשיטן

אומנות

צ'ופרד עשה כמה התקדמות במלאכה שלהם במאה וחצי האחרונות. למרות שיש להם כמה תנועות בתוך הבית כי הם מרשימים, רוב התנועות שלהם לא נעשות לחלוטין על ידי Chopard. הם או ébauche קליברים שהם "מיקור חוץ" תנועות בדרך כלל מ ETA אשר יכול או לא יכול להיות מובנה בתוך הבית באמצעות מודולים שונים. יש להם גם שעונים רבים המשתמשים תנועות קוורץ אשר הם סבירים יותר באופן מגוחך בהשוואה לתנועות מכניות.

רולקס לא משתמש בתנועות קוורץ. הם עשו לנסות אחד בשלב מסוים במהלך משבר הקוורץ של תעשיית העשנות. זה נקרא אויסטר קוורץ אבל הם מיהרו לגרד את הרעיון הזה לפני שזה פגע במותג שלהם. יתר על כן, רולקס אינו משתמש © ébauche או לייצר את כל התנועות שלהם בתוך הבית. הם אכן השתמשו בהם בעבר כמו Mvement הכרונוגרף האייקוני El-Primero אשר פעם הפעיל את דייטונה רולקס אבל מאז שינו את הייצור שלהם לעשות הכל במפעלים שלהם.

רולקס גם לקח את הצפייה לרמה חדשה לגמרי והם מחזיקים פטנטים רבים עבור חידושים שהם עשו לעשיית שעונים. זה היה, למעשה, מהנדס רולקס ששכלל את מערכת הרוטור המתפתלת שהשתמשו בהם בשעונים האוטומטיים שבהם אנו משתמשים כיום. הם פיתחו מוניטין של שיפור דברים שענים אחרים חשבו שהם בלתי אפשריים.

רולקס גם היה השעונים שלהם ללכת לפסגות ההר הגבוהות ביותר ואת המעמקים הנמוכים ביותר של האוקיינוס ומיטות הים רק כדי להוכיח כי השעונים שלהם הם עד לאתגר. הם עמידים ומחוספסים, אך מסוגננים ומעמדיים. המודעות שלהם לעתים קרובות אומרות שאף אדם לא יכול לעמוד בבדיקות שהשעונים שלהם עוברים אבל הם עושים את זה בכל מקרה. בעוד זה נשמע כמו חבורה של שטויות שיווקיות; לא, זה לא.זה לא. בעלי רולקס יעידו על כך.

עמידות

במונחים של עמידות, שעון רולקס (במיוחד מודל ספורט כגון הצוללן) בנוי קשה יותר ומצויד יותר להתמודד עם ללבוש יום-יום מאשר כמעט כל שעון Chopard. צ'ופרד הוא יותר שעון קלאסי מעודן ולכן אינו כפוף לבדיקה של אלה שרוצים שעון שיכול לסבול מכות.

אספני שעונים רבים ישתמשו רולקס כשעון "beater" שלהם. הם שילבו את הזעזועים המוגנות בפטנט שלהם ברבים מהמודלים שלהם, ומקרי הצדפה שלהם עם הכתרים שלהם מעולים למצבים של צוללת. שזה סגווי נהדר לנושא הבא שלנו;

חזרה לשאלות

עמידות במים

בעוד Chopard עושה כמה שעונים מצוינים כגון L.U.C. Quattro עם שמורת הכוח שלה 9 ימים המוצגת בתדמית המאמר הראשי בחלק העליון של פוסט זה בבלוג, Chopard לא עושה שעוני צלילה. עמידות במים היא די בסיסית על שעוני Chopard שהם בדרך כלל שעוני שמלה קלאסיים או שעוני מירוץ כגון הכרונוגרפים השונים שלהם.

Itâs גם די חשוב כדי לקבל מושג מציאותי של ללא קשר איזה מותג זה וללמוד איך לטפל כראוי של כל שעון, שעון צלילה או לא כדי להבטיח אריכות ימים ולהבטיח שתשמור על האחריות ללא פגע.

רולקס, מצד שני, יש שעוני צלילה רבים המתאימים לכל אחד, מצוללת חובב אפילו מקצועי תבלה כגון ג'יימס קמרון. זה היה למעשה רולקס שטבע עם ג'יימס קמרון למעמקים העמוקים ביותר של מי כדור הארץ הידועים כתפרת מריאנה. רולקס הנציח הישג זה עם Deepsea רולקס; שעון צלילה שיש לו 3900m / 12800ft של עמידות במים.

ערך מכירה חוזרת

רולקס יש את הערך הממוצע הטוב ביותר למכירה חוזרת בתעשייה. אז אם אתם מחפשים לבנות קולקציה חזקה, עשוי לשקול מסחר בשעון עבור אחד טוב יותר, רולקס יהיה בממוצע להחזיר לך יותר של הקרן שלך מכל מותג אחר. כמובן, ערך 2sell תלוי במידה רבה במספר משתנים כגון מצב השעון, המודל עצמו, כמה נדיר זה, אם הוא כולל את כל המסמכים והקופסאות המקוריים, אם הוא עדיין תחת אחריות ודברים אחרים.

חשוב לציין כי שעון אינו השקעה וזה נדיר כאשר שעון בסופו של דבר להיות שווה יותר ממה ששילמת על זה. אמנם דברים אלה קורים, הם נדירים ותו לא צריך להיחשב כהשקעה כגון ניירות ערך נאותים. יש להם ערך מוחשי שיכול (אם כי נדיר) לפעמים להעריך אבל לא לסמוך על זה. אתה יכול להשוות אותם למכונית במובן שברגע שאתה משתמש בו, חלק מהערך המקורי שלה אובד.

תמחור

מותגים אלה נחשבים שניהם שעוני יוקרה. אתה יכול לבחור מודל ברמה ההתמהית Chopard עבור קצת מעל $5,000 במחיר קמעונאי מלא עבור מודל של גברים וקצת פחות מ $5,000 עבור מודל נשים. רולקס יש נקודת מחיר מעט גבוהה יותר עבור הדגמים ברמה ההיערך שלה אשר מתחילים במחיר קמעונאי מלא של $5,700.

אחריות

בין שני מותגים אלה, רולקס יש אחריות טובה יותר. Chopard מציע אחריות למשך שנתיים בלבד, אבל זה נחשב משך אחריות סטנדרטי די עבור שן יוקרה. רולקס, מצד שני, מציע תקופת אחריות של 5 שנים שהיא בהחלט מעל הממוצע. אמנם לא כל צרכן חושב על תקופת האחריות בעת ביצוע רכישה יש אלה שכן חושבים כל כך הרבה קדימה, עשויים לראות את זה גורם מכריע בעת קבלת החלטת רכישה.

עיון בשעוני רולקס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *